Jak Sobie Radzić Z Menopauzą

Istnieje wiele opinii na temat zalet masażu – niektóre nie są prawdziwe, inne są prawdopodobne, a według jeszcze innych zalet masażu nie podlegają dyskusji. Masaż na przykład nie pomaga w pozbyciu się tłuszczu, może jednak przynieść ulgę w stanach napięcia nerwowego, to zaś wzmaga miejscowe krążenie krwi i powoduje lepsze odżywianie tkanek. Poszczególne części ciała poddawane są masażom w określonej kolejności. Masaż stosuje się w kierunku serca.

Masaż szwedzki polega na energicznym uderzaniu kantem dłoni poszczególnych partii ciała, począwszy od ostatnich kręgów kręgosłupa do karku i z powrotem. Choć na ogól jest to bezpieczny zabieg, powinnaś unikać bardzo energicznego masażu, jeśli cierpisz na jakąś chorobę skóry albo masz skaleczenia.

Masaż neuromięśniowy polega na uciskaniu ciała końcami palców. Stanley Leif w latach 1930 zapożyczył go z hinduskich praktyk. Głębokiemu masażowi zostają poddane określone punkty ruchowe mięśni w celu zmniejszeni wrażliwości unerwienia tej części ciała. Jest to próba przerwania błędnego koła bólu związanego ze skurczem mięśni. Gdy za pomocą tej techniki uda nam się obniżyć napięcie mięśni, powrót do poprzedniego stanu skurczu i bólu przestaje nam grozić.

Rodzaj masażu:

naciskanie – konkretne miejsce uciska się kciukami albo statycznie lub też wykonuje małe ruchy okrężne

masowanie ruchami okrężnymi – jest to prosty sposób – za pomocą palców i dłoni wykonujesz mocne ruchy okrężne

masowanie kostkami zgiętych palców – wywieramy ucisk powyżej łopatek, powodując obniżenie napięcia mięśniowego i zmniejszenie bolesnego skurczu mięśni

muskanie – ten żartobliwy i delikatny masaż polega na muskaniu skóry koniuszkami palców i paznokci

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *